Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Mida meil pole aga Valencias on - Vol3

Kõige rohkem üllatasid mind Valencias asjad mis võiksid olla täiesti normaalsed hoopis Eestis
1. Igal poole on äärmisel mugav liikuda, käru, jalgrattaga, ratastoolis või jala

Kõik teed on kenasti eraldatud sh rohelise alaga! Ning kõikidel teedel on lauged mahasõidud. Metroos ja mujal peatub ühistrasport nii, et iga ratastool veereb takistuseta sisse. Ma tõesti ei saa aru mis takistab meil samamoodi teha?

2. Puhas suurlinn, sest prügikaste on kõikjal, absoluutselt kõikjal! Metroos, metroorongi iga ukse juures, rannas, jalutustee ääres iga natukese aja tagant.  Ja need on kenasti prügikottidega vooderdatud ning isegi ei haise selles kuumas kliimas. Miks meil on prügikaste nii vähe ja miks need selliselt haisevad?

Iga ühekordse topsi peal oli kirjas taaskasutuse info, isegi delfiinide show ajal räägiti rohepöördest selliselt et lapsedki mõistsid. Miks meie asju nii keeruliselt selgitame?

Prügikastide peal olid pildid!!, mitte sildid, et asjad ikka õigesse prügisse maanduks. Ehk saaks ka meil piltidega parema tulemuse prügi sorteerimiseks? 

3. Paberivaba ja elektrooniline. Mitte ühtki pabermenüüd - kõik on kas seinal kirjas või äpis allalaaditav. Kõik laua eelbroneeringud tehakse online ja saadakse restoranist vastus ka, ei mingit jama.

Metroos nii jaamades kui ka rongis on viitasid ja skeeme nii palju, et sa ei vaja eraldi paberit orienteerumiseks. Vaata ja süvene lihtsalt.

4. Metrookaardi ostmine ja valideerimine. Isegi siis kui sa tea, kõik on lollikindlalt ekraanil lahti seletatud. Ei ole vaja osta Valencia kaarti, üksikpilet või 10 korra pilet on lihtsalt iseteenindusega igast peatusest ostetavad. Lihtsalt katseta natuke. Pileti pead valideerima peatuses!!! Enne metroorongi sisenemist, mis hoiab kokku tehnikat. Jah neil o nn parem kliima selleks aga vb peaks meil lihtsalt olema paremad bussipeatuses kus ei oleks nii külm, märg ja tuuline nii inimestel kui ka masinatel?

5. Kõik on hispaania keeles või siis vahel ka inglise keeles. Kui sa hispaania keelt ei oska, siis lohutatakse et küll käte ja jalgadega üksteisest aru saame. Ja paremal juhul osatakse inglise keelt. Ainuke kord kus ma tundsin et teenindus oli suva, oli turu sulgemise eel ühe puuvilja müüja juures. Igal pool mujal olid sa oodatud ning sinu valikud olid Perfecto!!!

6. Rohelus ning Pingid ja nende asukohad. Pink on koht kus inimene tahab jalga puhata. Pinkide kõrval ei asunud prügikastid (nagu meil Tartus), need olid parkides käimisradade ääres. Pingid asusid selliselt et pakkuda ka varju. Igal pool oli võimalik astuda puu varjus või istuda põõsa vilus. Kasvõi tee ääres kui mõnd parki läheduses polnud.

7. Igas suuremas keskuses oli mitmeid WC asukohti koos ema lapse ruumiga ning väiksemaski kohvikus ei leidunud silti “WC külastamine ainult ostu korral”.  Ei tundunud nurgatagused WCd ka kohalikul Octoberfestil haisevat, millest igal hommikul metroo poole siirdudes möödumine. Nemad suudavad hoida linna puhta aga meie?

Kõike seda saaks ju ka Eestis?

Eelmine
Valencia  TOIT vol2
Järgmine
Maskiga või maskita

Lisa kommentaar

Email again: