Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Maskiga või maskita

Mitmed inimesed on uurinud kas käin ikka veel maskiga ? Ja kus üldse peaks "meiesugused" maskiga käima või mida peaks viirustehooajal jälgima ...
Ütlen ausalt, et ega igal pool pole tore maskiga olla. Aga vahel on tõesti vaja.

Enamus minu igapäevaseid kaaslaseid teab, et mind ei kallistata oktoobrist kuni aprilli lõpuni. Enamus sõpru ei trügi sel perioodil külla või kui kutsutakse, siis valvab ise, et poleks nohune ja köhane. Enamus sugusvõsast jookseb esimese asjana külla tulles käsi pesema ning jätab tulemata kui on eelnevalt kahtlaselt suurtes seltskondades viibinud või rohkelt köhivaid inimesi kohanud.

Sügis - talv on Eestis sellised aastaajad, et viiruseid on liigselt igal pool. Näiteks lendamisel lennukis olen siiani alati maski kasutanud sh lennujaama sabades inimeste keskel. Kohapeal Valencias kasutasin maski vaid siis kui metroo oli ühel korral väga täis ja olgem ausad, ega palju ei reisi ka.

Eestis kasutan maski üldiselt siis kui tahan väga minna viiruste hooajal teatrisse või kontserdile. Kinno minnes saab õnneks valida tühjemaid seansse ja nn turvalisemaid kohti. Teatris on alati koha valik keerulisem ning ka ventilatsioon tundub kehvem. 

Samuti on tööalaste tegevustega, kui koosolekute ruum on väike ja rahvast täis, siis parem panen maski ette. Kui ruum on suur ja õnnestub jääda kuhugi nn nurgalauda, kus rahvast mööda ei voori - siis olen ka maskita. Samuti sõltub sellest, kas ruumis olevad inimesed teavad mind ja minu eripärasid või mitte. Kindlasti kasutan ilma maskita olles meie Chemipharmi ninaspreid, mis küll ohtral ja regulaarsel kasutamisel paneb aevastama, kuid mulle tundub et siiski toimib päris hästi viiruste vastu.

Ühistrasporti püüan võimalusel oktoobrist- aprilli lõpuni vältida, autos sõidan koos vaid "tervete" inimestega :) Toidupoes käin ikka siis kui teised ei käi, vahel tellime toidupoest asjad endiselt koju. Niisamuti on muude asutustega. Kohvikus valin nurgalaua. Kodust väljas, kui alati ei saa käsi pesta, kasutan  endiselt käte desinfitseerimis vahendit, mis on pea alati käekotis minuga kaasas.

Ja veel - käin mütsi, salli ja kinnastega - isegi siis kui tundub, et saaks ka ilma. Iseennast peab alustuseks ise ka hoidma. Eks tuleb cambridge-maskid taas sahtlist üles otsida või täiendada ühekordsete maskide varu. Turvalist sügist Sullegi!
Eelmine
Mida meil pole aga Valencias on - Vol3
Järgmine
Kogemus aastast 2006

Lisa kommentaar

Email again: