Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Valencia  TOIT vol2

Toit Valencias väärib eraldi peatükki, sest see oli uskumatult hea. Teenindus super ning valik lai.
Riis kasvab kohapeal! Kuulsaid söögikohti jagub, kus populaarsed on nii mereannid kui ka Valencia paellad. Kui juba siis juba. Paellat süüakse teatavasti lõuna ajal, seega võtsime eesmärgiks teha nii nagu kohalikud teevad. Kahes spetsiaalses kohas tuli teha eelnevad broneeringud online sh ühe puhul meil lihtsalt vedas, et kohti oli. Casa Carmela on avatud vaid kell 13-16 ning broneeringu teinutega on saba ukse taga juba enne avamist. Tasub minna - sõime kolm käiku ja olime küll kurguni head paremat täis.

LaPepica juhtus olema otse meie hotelli kõrval, kus otsustasime mere läheduses eelroogadest kalatoitude ja lobsteriga paella kasuks. Kui tundub kallis, siis lisan, et kahekesi 4 rooga, veini ja vermutit ja vett ning arve kokku 76 eurot, eriline maitseelamus ning super teenindus!

Viimasel õhtul kui siras täiskuu, siis broneerisime õhtusöögi mere ääres. Sai proovitud neid toite mida veel ei olnud proovinud. Taas maitseelamus.


Mina muideks võtsin pea kõigis kohtades eelroaks Valencia tomateid sh hommikusöögi lauas. Need on sügisel lihtsalt nii head ja neid serveeriti alati hea meelega ning pisut erineval moel. Vahel ka lihtsalt õli ja soolaga, vahel lisaks sibul ja tuunikala, vahel mõni anšoovis - lihtsalt jumalik.

Reisi parim lõuna oli, juba traditsiooniliselt meie reisidele, nn  ootamatu avastus, seekord kalaturu restoran. Astud sisse ja kalalett lookas, valid kalad või muud meresaadused ning need tehakse sulle kohapeal kohe valmis. Võid proovida terve mereeluka või tükikese. Super kaheksajalga sõin esimest korda - vahel olen proovinud ja õlgu kehitanud, seekord võtsin juurde. Asukoht keskturu lähedal ning nimi leia pildilt.

Lõppude lõpuks käisime Valencias ka Octoberfestil ja sõime ka seakooti ning vorste. Olid autentsed :)

Süüa saab Hispaanias hästi ja värskelt ning teenindus on kindlasti keskmisest parem. Lastega reisides on alati mõni koht kust head saia või snäkke osta. 

Valencia vol3 keskendub asjadele, mis võiks olla Eestis ammu tehtud aga seal igal poolt olemas.
Eelmine
Suve pikendus vol1
Järgmine
Mida meil pole aga Valencias on - Vol3

Lisa kommentaar

Email again: