Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kui eriolukorda poleks kehtestatud

Ilma kogu aeg virisevate inimesteta oleks ilmselt igav, vähemalt nemad ise tunduvad niimoodi arvavat.  Loen arutlusi -  a la need, kes surevad oleks surnud niikuinii ja miks meie teised peame selle pärast kannatama...  Mina olen üks nendest, kes ilmselt sureks niikuinii. Aga teisalt vaadates - kindlasti oleksin juba enne eriolukorda surnud kui meditsiini ja tänapäeva tervishoiu võimalused oleksid väiksemad. Seega juba jupp aega juurde võidetud!
Kui eriolukorda poleks kehtestatud, siis oleks meil tänaseks:
- mõned haiglad kinni pandud, sest nakatunuid tervishoiutöötajaid oleks lihtsalt nii palju, et ei jätkuks ka töötegijaid
- tervishoiutöötajad peaksid päriselt valima, kellele hapnikku, kellele aparaate jaguks ja kellele ravimeid anda ning kellele lihtsalt neid ei jätku
- osa ravimitest oleks otsas ning ilmselt ka ilma ilma COVID diagnoosita kroonilised haiged oleksid suremas, kuna ravimeid ja abi ei jätku
- inimesi maetaks ühishauda. ... 

Kui kõik nii oleks, siis päris kindlasti seisaks majandus samamoodi nagu ka täna. Äkki siis on ikka mingi vahe?  Täna me  hoiame nii oma tervishoiusüsteemi koos selles töötavate inimestega  ning ühiskonnas nõrgemaid. Me hoiame üksteist! Miks? Sest me oleme INIMESED.

Ma ei saa ikkagi hästi aru nende inimeste loogikast, kes ütlevad et
1. tegemist on samalaadse haigusega nagu gripp - nad pole siis grippi põdenud või ei oska lugeda tänaseid COVID haigestumiste kirjeldusi?
2.  üldse pole seda haigust olemas ja see on vandenõuteooria - kas kõik riigid kõikjal siis valetavad? või miks peaks näiteks valetama tervishoiutöötajad?
3. need kes surevad peavadki surema ??? -  et kui nad ise saaksid COVID diagnoosi, siis kas nemad sureksid rahulikult ise kodus ära? 

Mulle tundub, et nende inimeste loogikas on viga. Või nad tõesti mõtlevad, et me ei peaks tegelema ka enneaegsete laste, vähihaigete ja teiste krooniliste haigustega patsientidega, sest loodus on niimoodi valinud ja nad surevad niikuinii ära?

Või on kogu loogika selles, et loogikat pole?

Meie põhiseaduse järgi on kõigil muidugi õigus arvata mida nad ise arvavad.
§ 41.Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele. Kedagi ei tohi sundida neid muutma.

Seega peab igaüks ikka ise, lähtuvalt jagatavast informatsioonist, otsustama. mis on õige ja mis mitte. Ühiskonna liikmena tuleb aga lihtsalt arvestada ka teiste inimeste ning teistsuguste arvamustega. Nii püüan mina ka alati esimese võimalusena mõista ... või praegusel juhul pigem mõistatada :)

Eelmine
Päevaplaani poolt ja vastu 
Järgmine
Apteegi-kosmeetika ehk pisut praktilist reklaami

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 6

pLPiCbwIWgTrX rEpwjkLNSoYO May 26, 2020
nCoNAQMgaVdwDsu XBsVFuWygdatrh May 26, 2020
bNcjEgWKRyV TOgHzoSUIbfQva Jul 03, 2020
MrVIGPdDeEtxSk tmGvRwfgBMXaoE Jul 03, 2020
ckjVlzSsHFCNJKZ KQHErtAXpLYNZ Aug 23, 2020
SpnrJBcxoOFl HdkjANJB Aug 23, 2020