Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Tasakaal

Tere, pole tõesti ammu näinud. Pea kaks kuud juba. Aega on olnud vähe, või õigemini aega on sama palju kui alati, kuid valikud ja vajadusi, on rohkem. Kümme aastat tagasi oleksin ma selliste valikute juures, hambad ristis enda arvelt andnud veel ja veel. Täna tean, et ise olen kõige tähtsam. Kui mind pole, siis pole ju mingeid valikuid?
Aprillis ja mais on minu peamine rõhuasetus olnud tõesti tööl. Nii palju juhtub, nii palju on kurba ja tõsist, mis on päris pinna all peidus. Aitamiseks, kasvõi lihtsalt mõistmiseks, kogemiseks, info jagamiseks võtsin aega ka enese arvelt. Nii palju ignorantsust, rumalust, tänase põletamist ja homsele mitte mõtlemist kui ma kogesin just viimase kahe kuu jooksul, pole ma väga ammu kohanud. Pealt sile ja ilus, alt kobrutav ja must. Kokkupõrge jäämäega on vältimatu. JOKK skeemid, naeratades ähvardamine, vaimne terror. Hea, et ma olen “kuidas karastus teras” … aga sellest kõigest kunagi teine kord.

Tahtsin lihtsalt teada anda, et olen olemas. Vaatamata minu vähesele blogimise ajale, olen fb voos ikka oma mõtteid ilmutanud, töiseid mõtteid on jagatud raadios ja ajalehtede veergudel palju. 

Tahan öelda aitäh neile inimestele, kes on mu blogi üles leidnud ja julgenud ka minu käest abi paluda. Kogemusnõustamine on minu panus pandeemias tervishoiutöötajate toetamiseks. Teen seda selleks, et ise õppida ja paremaks muutuda. Teen seda hea meelega, et selles maailmas mitte kalestuda. Teie annate mu päevadele teistsuguse mõõtme ja väärtuse.

Tõsi, pean mõtlema ka endale, kuid kirjutage julgelt. Aitan kui saan ja kui ei saa, siis ütlen. Minu igapäevases kirjavahetuse maht ulatub sadadesse meilidesse, enamus neist on töised, mõned seotud kohaliku poliitikaga ning väike osa kus küsitakse, soovitakse abi, nõu või tahetakse oma kogemust jagada, hirme peletada vms Olen olemas. Jah, kogemusnõustamine ei ole minu põhitegevus aga olen kõiki, kes on seotud kuidagiviisi kopsusiirdamisega, püüdnud aidata. Ja teen seda ka edaspidi. Minu juurde ei saa küll aega broneerida, aga kui kirjutate siis lepime kokku kuidas ja millal saame suhelda. Kui saan, siis aitan. Kui vajad tuge, siis kirjuta anneli.kannus@eesti.ee

Siirdamisjärgse elu paremaks toetamiseks ja ise targemaks saamiseks ühinesin ka ühe rahvusvahelise projektiga, millest jagan infot seejärel kui see lõppema hakkab. Loodan, et saan seeläbi teid rohkem toetada.

Muidu aga - alusta ikka ja alati maailma muutmist iseendast - oma elu tasakaal on võti peaaegu kõigeks. Ka siis kui sul on kõige kiirem aeg. Puhka piisavalt, liiguta end regulaarselt, loe, kuula muusikat, mediteeri, ole kallitega koos, suhtle või mitte ehk nii nagu sulle sobib. Kuid leia oma tasakaal!
Eelmine
Analüüsi ja tegutse - soovitusi riiklikul tasandil
Järgmine
Muutuste mõjust

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 4

Aili Vahtrapuu MIda siis teha kui puudub tõeline tasakaal St. kukute Aug 13, 2021
Aili Vahtrapuu MIda siis teha kui puudub tõeline tasakaal St. kukute suvalises olukorras Aug 13, 2021
bDfwgCNFH ZLpgfbTrUnSN Nov 13, 2021
xsWUIkcDhzMdOtw jNtEIrmCpfS Nov 13, 2021