Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Tasakaal

Täpselt 10 aastat tagasi seisin valiku ees - kas löön käega või asun võitlema. Teeotsad ootavad. Ole meheks ja otsusta. Mina otsustasin panna oma elu uude tasakaalu ja mitte kunagi lihtsat olla. Ehk EI mugavustsoonile! Ja just nii  ma tänasesse jõudsin.
MTÜ juht sõltub eelkõige MTÜ liikmetest. Kui neid liikmeid on palju, siis Sul on tegelikult palju ülemusi. Samaaegsel tuleb panna sadade aktiivsete hulgast kokku toimiv (tegev)meeskond, kellega MTÜ põhikirjalisi eesmärke ellu viia. Analoogselt ükskõik millise organisatsiooniga tuleb järgida seadusandlikke regulatsioone, samaaegselt tehes ka oma organisatsiooni toimimiseks vajalikke regulatsioone ja uuenduslikke süsteeme, et jõuda tuhandete liikmeteni.

MTÜ ja riigiasutuse juhtimisel on nii sarnast kui erinevat. Minu jaoks on muutunud järjest olulisemaks oma tööaja ja - rütmi valik. Suudan teha minu jaoks huvitavat tööd vahel jutti 14 tundi nii, et unustan ka söömise. Vahel jälle pole arvutiekraani vahtimisest mitte mingit kasu. Presidendi ametikohal on ilmselgelt perioode kus ka 14 tunnist päevas jääb väheks ning vastukaaluks perioode, kus piltlikult öeldes pole midagi teha. Aga kuidas see täpsemalt on, sellest kavatsen kirjutada siinsamas blogis (esimene tööpäev näiteks venis 12 tunniseks...).

Nii organisatsiooni arendamine kui valdkonna mõjutamine ja mõjukuse kasvatamine tulid mul hästi välja kõrgkooli luues. Nüüd püüan teha midagi sarnast ühe MTÜga, kus täidetakse ka ametiühingulisi funktsioone. Eesmärkide ja nende elluviimise vahel peab valitsema tasakaal. Tasakaalu otsimine ja tegevuste prioritiseerimine saab olema meie organisatsiooni esimene ülesanne. Põnev. Eesti Õdede Liit on organisatsioon, kelle arvamus on oluline.  Püüame veel enam kaasata oma inimesi, et uusi lahendusi Eesti jaoks koos välja töötada.

Liidu tegevus on olnud viimastel aastate nähtav ja paljudel kordadel kiidetud. Nüüd on käes järgmine arengutsükkel. Digikeeles võiks öelda, et peame tegema update. Põhikirja ja sellega haakuvate dokumentide uuendamine ehk organisatsiooni sissepoole suunatud tegevused on olulised esimesel kolmel kuul. Paralleelselt algab 2017 aasta tegevuste planeerimine. Selleks peame mõtlema kastist välja. Kohtumistel liikmetega olen saanud mitmeid risti vastupidiseid arvamusi küsimustes, mida liit teeb või mida võiks veel teha. See kinnitab minu veendumust, et aeg on küps mõnede asjade ajaloo hõlma vajumiseks ning uute asjade toimuma hakkamiseks. Aga kindlasti tasa ja targu. Ning loomulikult koos.

Klassikaliselt käib iga uuendamisega kaasas inimeste liikumine.  Ühed lähevad ja teised tulevad. Loodan, et meil on minejaid vähe ning tulijaid rohkelt. Kõige olulisem kogu tervishoiusüsteemi jaoks on õdede valmisolek kaasa mõelda, välja öelda ning ellu viia. Mina usun, et me liiduna suudame seda. Aga sina?

Käisin sel sügisel Põhjamaade konverentsil, kus räägiti palju õnnelikkusest. Taani õnneuurijad on teinud kindlaks, et peale 44 eluaastat hakkab õnnelikkuse tase taas tõusma. Olen täna 47 ehk minu jaoks on käes just see hetk, kus asuda juhtima uusi muutusi ehk siis haaran taas härjal sarvist ning alustan. Seekord PRESIDENDINA. 

Ja on super, et ka Eesti president on tänasega valitud ning mul on temaga sama sünniaasta 

ps ja muidugi  - need, kes arvavad, et rektor peabki vaid edasi liikuma ehk nüüd rektorist presidendiks, siis nii lihtsalt hetkel on. Need, kes arvavad, et rektor võiks olla ka a la baaridaam (vt minu eelmist postitust) tere tulemast tolerantsesse ühiskonda ja minu mõttemaailma. Ja täna ma võrdleks end pigem maksuameti direktoriga, kes ütles "olen muutuste juht".
Eelmine
Minu presidendiralli :)
Järgmine
Äriplaan

Lisa kommentaar

Email again: