Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Siiratud kopsudega inimene ja piirangud

Kui hästi mõelda, siis neid piiranguid polegi nii palju.
Oluline on vaid see, et need on suure kaaluga piirangud.
Ehk sellised, millest sõltub palju.
Kunagi sügisel, kui asutasin end trenni minema, siis ohkas abikaasa, et küll ma olen tubli... a la, et tema küll ei jõua nii regulaarselt trenni. Ütlesin automaatselt ehk mis meelel, see keelel: "Sulle on see elu küsimus, mulle aga elu ja surma küsimus." Ütlesin välja ja alles siis mõistsin - see ongi puhas tõde. No tavaline täiskasvanu peab tegema trenni, et püsida võimalikult kaua võimalikult terve, tunda ennast hästi ja olla vormis. Mina teen trenni, et  püsida elus. Väike asi, aga suur vahe.

Toore kala söömine on muidugi omandanud teise varjundi listeeria hüsteeria valguses, AGA sama asi. Minu jaoks võib sellel olla väga tõsine tagajärg, tervele täiskasvanule ei mõju see ehk nii hullusti, kui ta endale listeeria hangib. Väljas süües ja öeldes, et palun tehke liha "well done" ning tooge mulle kinnises pudelis vett, saan pigem negatiivse pilgu osaliseks. Sageli veel seletuse juurde, et meil on hea maitsega kraanivesi või et liha oleks parem pooltoorelt. Kahjuks jään endale kindlaks.

Samuti lisaks - SPA keeld, vabas veekogus pea vee alla mitte panemine, võõrad saunad, toored liha ja kalatoidud, igasugused tooted, mis sisaldavad probiootikume, potililled kodus, igasugused hallitada võivad kohad, haiged inimesed minu ümber, enese haavamine, põrutused, sinikad, päike/päevitamine, mitte liikumine :) jms pudi-padi ...

Ravimid, mida tuleb võtta elu lõpuni, on seotud igasuguste erinevate kõrvaltoimetega. Mõned neist põhjustavad mõnd teist haigust ja seega on see reaalsuses balansseerimine erinevate asjade vahel lõpmatult. Tunnen kaasa arstidele, kes seda kõike peavad meeles pidama ja jälgima. Mina tunnen vaid füüsiliselt mõjuvaid kõrvaltoimeid, millest mõned on rangema elurežiimiga mahedamad.

Mõnede asjadega aga pole suurt miskit teha peale nendest mööda vaatamise õppimise. Tänu suurepärasele ihuarstile :), saan jätta kõik "õudused" ravimikarpidel lugemata ning korraliku meditsiinilise järelvalvega, saan uskuda - olen terve inimene, kellest haigused ja hädad käivad kaarega mööda! 

PS. pildi autor Oliver Tomson

Eelmine
Siiratud kopsudega inimene ja tema meel
Järgmine
Siiratud kopsudega inimese uus aasta!

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 4

AOkwJvsnzojxMc nuvGaALg Jan 16, 2020
htjvnTrDCmNWdSi zPhDpXENLOUk Jan 16, 2020
IwEWvBpaGtzRe WHlLKdCNvqSf Mar 12, 2020
QaNwfWdXnt yZIGviDYpFKr Mar 12, 2020