Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Praktika juhendamise küsimus

Reedel õnnestus Eesti Õdede Liidu pressiteates meediat haakida teemaga: praktika juhendamistasu küsimuse riiklik lahendamatus jätab patsiendid tulevikus abita ...
Emotsioone oli erinevaid, nagu alati. Mina sain vastu päid ja jalgu. Reporteridki olid teemast erinevalt erutatud, üks palus inimesi mitte hirmutatada, teine arvas et "pärast uhkete majade valmimist ei jätku niikuinii inimeste ravimiseks raha" ning kolmas oli teemast tegelikult sama tüdinud kui mina ise.

Reedesel päeval õnnestus mul meedia küsimuste vahepeal rääkida ka minister Vassiljeviga, kellel justkui hakkas juba tuluke paistama ehk arusaamine tekkima, milles on iva. Sain kätte lubaduse, et saame lähiajal koos tema ja haridusministriga, tervisehoiu kõrgkoolide ja Õdede Liiduga ühe laua taga kokku ja otsime lahenduse (mitte ei räägi ainult probleemist). Pühapäeval lugesin kui paha unenägu teadaannet, et minister vahetub!

Hetkel on valitsuses Rõivas, Kruuse ja Pevkur, keda kõiki olen oma rektorikarjääri jooksul "briifinud" seoses praktika temaatikaga. Lisaks on ministritest teadlik probleemist nii Ligi (tõsi küll esialgu rahandusministrina) kui ka Ossinovski (haridus- ja teadusministrina). Häda on lihtsalt selles, et ministrid vahetuvad nii kiiresti, et probleemi teadvustumise järel ei jõua mitte keegi sellega ka sisuliselt tegelema hakata.

Eesti Haiglate Liidu sügiskonverentsil küsiti, et "mida peaksime tegema probleemi tõsiduse teadvustamiseks". Vastata ei osanud keegi.

Oma kogemustele toetudes tundub mulle ainukese lahendusena - keerata kõik ajakirjanduse kaudu üle võlli, et poliitikud suudaksid teema laua taga ette võtta. Kahjuks on üle võlli hetkel keeratud ka pagulastemaatika ja järjekordne kõrghariduse reformimine.


Mitut ministrit peab veel harima, et probleemi lahendamiseni jõuda?


Eelmine
Powerit oli aga point?
Järgmine
Elu on elamiseks

Lisa kommentaar

Email again: