Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

ollalaa või mitte ollalaa

Emakeele päeva puhul kõlab muidugi eriti jaburalt ... aga nii on. Täna on miskipärast selline tunne, et olen täitsa tavaline inimene. Ei, ei - mitte etteütluse ja selles leidunud vigade pärast, vaid lihtsalt niisama.

Inimene olla on ... või eestlane olla on uhke ja hää (kus olid küll laulukirjutaja silmad emakeele osas) - just nii see on. Inimene on vahel laisk ja vahel virk. Minu suurim laiskus on seotud kodus töötamise mugavusega. Selline elukorraldus ei luba vaid näol meigist puhata, vaid paneb Su kahjuks ka 24 tundi fakti ette et töövahendid ja  - võimalused on käepärast.

Hakkan üha enam mõistma inimesi, kes kodus töötades "üle töötavad". Näiteks eile - olin teinud suht tavalise 8.5 tunnise tööpäeva. Alustasin kell 8 otse hommikukohvi lauas, kodust väljas koosolekul käisin kell 14 - 16, tagasi jõudes sukeldusin veel mõneks ajaks arvutisse. Õhtupoolikul sättisin telekat vaatama ja telefon lebas kõrval. Kui järjest tulid teated ja meilid, siis ühel hetkel võtsin taas telefoni kätte ja hakkasin suhtlema. Üht e-kirja vaadates, võtsin järgmisena  diivani kõrval nurgast (kusjuures arvutikotist!) arvuti ja asusin paarile e-kirjale vastama. Nii sattusin taas hoogu ja olin märkamatult teinud tööd 1,5 tundi lisaks. Vaatasin perele otsa ja ütlesin, et peame panema mu telefoni ja arvuti vist õhtuti luku taha:)

Eelmine
Noortest, kes on niisama
Järgmine
Pole jube ammu siia jõudnud ...

Lisa kommentaar

Email again: