Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Lemmik kalendrikuu

Olen varemgi kirjutanud, et armastan novembrit. Seekord on taas kõik teisiti v.a. pulma aastapäev, mis saabus tasakaaluks - nagu alati ;)
November on kuu, mis eelneb jõuludele. Ootusärevus aasta lõppemise ja uue alguse puhul juba vaikselt hiilib ligi. Pime aeg annab võimaluse sukelduda küünalde maailma - lõhnad, värvid, erinevad kujundid. Õige varsti otsin välja “elektriküünalde” erinevad versioonid ning puistan need koju erinevatesse pimedatele nurkadesse. Rõdule tuleb sel aastal leida uus valgusallikas, kuna eelmise kasutusiga sai otsa.

Jõulustressi ei ole ega tule. Osa kingitustest on juba kapipõhjas peidus, osa valmis mõeldud ja ootavad minu võimalust poest läbi lipata. Armastan mõelda konkreetsele inimesele ja kingitusi teha.  Väikseid lapsi enam (või veel ) ei ole aga ka suurtele võib ju väikese kingi teha. Igal aastal mõtleme tütrega, mis värvi kuusekaunistused on sellel aastal meie teema. Enamus värve ehk ehteid erinevates värvides on aastatega kogunenud ja erilisi kulutusi teha pole vaja. Siiani on puudu üks värv mida veel pole proovinud ja mida leida-kasutada tahaks. Hetkel muidugi ei tea kas sel aastal sellist värvi kaunistusi leiame või mitte. On mille osas ringi vaadata ja mõelda. Kaubamaja on mõelnud esmakordselt ka kuuse kaunistuse komplektidele, mida on kahjuks saada vaid Tallinnas. Hinnad pole vist Tartu jaoks sobivad ;) ja olgem ausad, saab oluliselt vähema kuluga... aga vaadake valikut, on tekkinud tõsiselt toredaid klaasist ehteid. Suur suvine remont tähendab sedagi, et sügisest suurpuhastust sel aastal vaja ei ole. Jõulu eelsed rituaalid ikka olemas.

Tänase ja homse pulma aastapäeva puhul on seekord suisa taevas armastuse täiskuu ning kingiks sain taevatähti erinevates vormides ;) Sinine, hõbe ja sära. Ilm on täna soojem kui pulmapäeval, mil härmatis kattis maad, pori oli kõva ning lehed krõbisesid jalge all. Tõsi 4 nov oli ka siis soojem ja 5 nov külmem, seega homme näeb. Päikest piilus aga mõlemal päeval. Meil oli esimene päev  Tartus ja teine Viljandis, sõrmuses 5.nov ja pidu lõppes 6.Nov hommikusöögiga ehk algas ägedalt ja on kestnud 28 aastat!!!

November on alati nii super kuu, kus aeglustub kogu tempo. Pimeduse vastu aitab Valgus, väsimuse vastu puhkamine sh rohkem magamine. Mina olen alati vajanud und rohkem  ehk 10 tundi oleks ideaalne. Nädalas paar korda püüan need tunnid ka kinni. Proovige julgelt, mõjub hästi.Teine asi, ilma milleta mina novembris ei saa, on vesi. Vann, soola ja vahuga, lõõgastus mida keha vajab. Huvitaval kombel ei saa mina kohe peale vanni magama minna, olen ergas isegi siis kui vannis on lõõgastavad lisandid.

Novembrikuu on aeg, kus olla teineteise jaoks olemas, vaadata küünlaleegi 
liikumist ja lihtsalt olla.  Mõelda, kui oluline on teine inimene - ükskõik kas sõnaga väljendudes või tegudega näidates. Olge olemas oma kallite jaoks. Kallistage, iga päev ja mitu korda. Vaadake mis juhtub kui lisaks vaatate ennast hommikuti peeglis ning usute ise ka, et teile vaatab sealt vastu ilus inimene. Õhtul enne uinumist hingake sügavalt sisse ja välja, keskendudes vaid hingamisele. Võite välja mõelda ka mõne mantra sõna millele hingates keskenduda ning vaikselt unne vajuda.

Välja magamise kuu.
Teineteise hoidmise kuu.
Iseenda turgutamise kuu.
Aeglusta teadlikult.
Olge olemas.

Eelmine
Logelmise oskus?
Järgmine
Õhkrind (selgitusi mittemeedikutele)

Lisa kommentaar

Email again: