Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Ma armastan novembrit

 See on aasta parim kuu.  Või siis vähemalt sügise parim.
Tavaliselt on tegu pimedaima kuuga meie kliimas ja paljud hakkavad suisa sügismasendusest rääkima. Seega - mida on siis selles kuus tegelikult head?

Hakkab jõulueelse sagimise aeg. Märkamatult pesed ära kõik soojema ilma asjad ning võtad kapist kõik pehmed, soojad, suured ja mõnusad asjad välja. Kodust tööle minnes ja õhtul tagasi tulles on juba pime. Aga see on ju tore?  Kardinad võib ette tõmmata ning mõnusalt tunda end pleedi sees keras diivani nurgas teetass käes. Jalutada tuleb nädalavahetuse päeval. Külmades, krõbisevates sügislehtedes päikese tõusu või loojangu aegu on novembris see parim aeg värske õhu hingamiseks. Muide - just linnas, isegi suurtee ääres on hea jalutada hommikul, sest nädalavahetusel eramajade keskel võib vingumürgituse, ka õues, saada, kuna inimesed magavad või koristavad (mida muide ei tasu nädalavahetusel teha) või kütavad ahju või on linnast ära sõitnud ehk autosid polegi nii palju kui tavaliselt.

Poed on täis igasugust kraami,  mis peaks meile jõulumeeleolu looma. Mis paneb aga hoopis kodus välja otsima küünlajalad ja süütama küünlad, tegema nimekirja jõulukinkidest ja kontrollima, mis on juba selleks soetatud :)

Jõulukuu kalender täitub igasuguste tegevustega - peod ja sugulased, söögid ja kingid, tehtud ja tegemist vajavad tööd. Kui kavatsete jõulude ja aastavahetuse aja kusagil mujal mööda saata, siis on viimane aeg seda planeerida. Isegi siis kui soov on see  mõõda saata Eestis, kuid väljaspoolt kodu või kodulinna. Eelmisel aastal täitusid ka Eestimaa SPA'd uskumatu kiirusega.

Magada tuleb pisut rohkem kui ehk aasta valgeimatel kuudel ja see on ju mõnus? Tuju saab luua sõpradega lobisedes, vahel võib sisse põigata kinno või teatrisse. Või kui ei viitsi piletitega mässata või tuleb lihtsalt raha säästa, siis e-raamatute lugemine või suisa raamatukogu külastamine päästab rahakoti raudu avamast. Sõpradegagi ei pea tingimata sööma-jooma, vaid võib nemad ka jalutama kutsuda. Kodust kaasa võetud tee-termos on looduse imetlemiseks ideaalne abiline.

Minu novembrid on alati erilised. Minu pulmapäev on novembris. Tänavu täitub 26 aasta ühe ja sellesama mehega. Muidugi võib vahel tunduda, et tunneme teineteist läbi ja lõhki ning pole me midagi niiväga muutnud, kuid ... Tegelikult on see vale. Novembrikuu pime aeg on parim, et üksteisega suhelda. Rääkida - maast ja ilmast, vanast ajast ja praegusest. Vaadata üksteisele silma ja mõelda kui palju on koos tehtud ja läbi elatud, kui palju on mõtteid ja tegusid, mida veel üheskoos teha. Vahel on raske aga see läheb üle, vähemalt siis kui te mõlemad seda tahate. Käimata radade käimise plaanide tegemiseks ning asjade elluviimiseks on käes aasta parim kuu. November.
Eelmine
Elu on elamiseks
Järgmine
2016

Lisa kommentaar

Email again: