Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kirjud valikud või miks valida Eesti200 inimesi

Osadele inimestele käib Eesti200 närvidele, teistele käib närvidele Ref või Kesk või EKRE. Ehk siis ideaalselt erakonda ei ole olemas. 
Kas enne rikkaks või vastupidi? Kust raha ära võtate kui tahate panna raha tervishoidu juurde? Kuidas kavatsete reaalselt ravijärjekordi vähendada ? Kas astute välja meie kiriku kaitseks ? Miks küttepuude kallinemist ei kompenseerita ? Kas te seekord saate ikka riigikokku? Kas teie ka kandideerite, mulle meeldib naisi valida? Mis te mulle lubate? Ma ei lähe valima. Ma ei tea kas valida EKREt või Eesti200 ;) Ma ei taha Reformi. Ükskõik kes aga teid ma ei vali. Ma valisin teid eelmisel korral ja valin nüüd ka!

Siin on vaid killuke mõtetest, mis tänavakampaanias küsitakse. Muretsetakse palju, aga mitte niivõrd enda pärast, kui Eesti pärast. Mõni astub otse juurde ja tal on konkreetne küsimus. Teine astub juurde ja tahab ainult kommi. Läbilõige Eestis elavates inimestest. Uskumatult huvitav. Kõige toredamad on inimesed, kes ütlevad - öelge vaid üks lause, miks peaks teid valima ? Ja ollakse üllatunud, et see lause on olemas… 

Inimesed jagunevad suurelt võttes kaheks. Ühed kellele poliitika korda ei lähe ja teised, kes sellest midagi arvavad. “Poliitika korda ei lähe” inimesed  jagunevad tegelikkuses veel kaheks - ühele poolele tõesti ei lähegi ja nnende valimiste põhiküsimus on - kas nad lähevad valima ..... Teised on sellised, kellel on justkui piinlik poliitikaga tegeleda. Poliitika on lihtsalt muutunud justkui nii "räpaseks", et ei taha sellest midagi kuulda.

Need, kes midagi siiski poliitikast arvavad jagunevad samuti kaheks. Ühed on sellised, kes kirglikult kaitsevad üht konkreetset erakonda ja teised leiavad " et x erakonnad on jube sarnased ja need teised on täitsa hullud..."
Mõtle ka sellele, et kolm suur erakonda saavad riigikokku niikuinii. Tasakaalustuseks on neile vaja ka uusi tulijaid. Mida rohkem on riigikogus erakondi, seda suurema kõlapinnaga kokkulepped sünnivad, seda rohkem on vaja teha koostööd ning seda mõistlikumad tulevad otsused Eesti jaoks.

Igal juhul vali, sest kaotada on vaid siis, kui Sa valima ei lähe!
Eelmine
Kas rohkem raha päästab tervishoiu?
Järgmine
Vajame tervisekontot

Lisa kommentaar

Email again: