Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kaug-teenused tervishoius

Täna on tervisekogukonna kärajad 2020 - teemaks kaugteenused, koht Tehnopol, aeg 10- 15, esinejad nii kogemuste jagajad, visoneerijad, parimad praktikud. Tundub hea? 
Päevakavas on teemad - eesti tervishoiuklaster kaugteenuste arendajana ja eksportijana,  kaugteenuste kasutuselevõtu ja tulemuslikkuse eeldused, riigi plaanid, kuidas tuua digitervis inimesele lähemalt- patsiendiportaali eelanalüüs ja nõusolekuteenuse tutvustus. 

AGA
kaugteenust ei ole. E-lahendust, netiülekannet vms pole sellisele päevale loodud. Lisaks kui päev on tasuline, siis saab ju teha tasulise netiülekande ka. Või siis asi videosse ja kasvõi tasuliselt järelvaadatavaks?  Üldse tekib sisu vaadates küsimus, miks on päev tasuline? Halloo - ametnikud jagavad infot, mida nad peavad niikuinii jagama, poolte esinejate ülesanne ongi ju infot koguda, uuendusi juhtida  ja omakorda oma tegevusest inimesi informeerida? Mis on päeva eesmärk?

Kaugteenus tervishoius on hädavajalik ning tänu eriolukorrale areneb see lõpuks kiiremini ja õiges suunas. Toetan kaugteenuste arengut kahel käel. Miks ei taha me aga praktikas kasutada lihtsat, kiiret viisi inimeste kaasamiseks ja informeerimiseks, mis on meile käepärane? Toimub ju seminar kohas, kus peaks tehnika areng olema parim ja kiirem. Kas mõni tudengiseltskond ei soovi oma praktikat teha pakkudes sellisele seminarile supporti? 

Peamine on küsimus, miks me arutame olulisi asju ja jagame olulisi kogemusi kinniste uste taga? Pealegi Eesti ei ole Tallinn! Mujal on kaugteenused isegi sageli olulisemad kui Tallinnas ja kõigil ei ole aega kulutada 2-5 tundi maanteel, et olulist infot kuulata. Eriolukord ju ometi õpetas meile midagi?

Hello - Eesti, e-RIIK, ärka üles!
Eelmine
Õnnetus ei hüüa tulles...
Järgmine
Tervishoid -pikaajaline investeering või kulu ?

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 10

kdrLlfehSpiYn HAEGhSnuUYtWN Oct 23, 2020
hGgUEHtyRpn qimjIOXzWYFMP Oct 23, 2020
mTXGpAVjUtqSaI PAINdikGytUxQRT Dec 09, 2020
LmSoWfMdBbtO OjfvmWoJuDtbHP Dec 09, 2020
OGxCojtbVur yqHTQgpfcDxBn Dec 24, 2020
UvwEixZyAW QujsLqgI Dec 24, 2020
DmpCaTuhWeAcUHZ BYAHuqQtyJxmMS Jan 08, 2021
GWBRDVPeI fjcPlISCgGhboFy Jan 08, 2021
HiTqkZVbLpJEDdW TXuPcHNrdpxOGmIe Jan 23, 2021
iqBcDVGtxEOA CkFiWusEDnKdb Jan 23, 2021