Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kaasteelistele - siirdatutele (ükskõik mis organ)

Ma isiklikult arvan kusagil südamesopis, et elus pole juhuseid :)
Siiski suht juhuslikult sattusin ma ühele kursusele mida korraldas World Transplant Game Organisation https://wtgf.org ja viis läbi wellnes treener Tina Clark, kes sai  7 aastat tagasi uued kopsud.

Kursus toimus 8 nädalat järjes, igal kolmapäeva õhtul. Esialgselt planeeritud tunni asemel olid kokkusaamised zoomis pigem 1,5 - 2 tunnised.
Kursuse nimetus on Embodying Your Transplant. Kursuse eesmärk on: Acknowledging what we have been through and its effects on our body and mind. Tõlkida otse ehk on pisut keeruline aga ... Kursusel kogetu põhjal võin öelda, et püütakse selgitada anatoomiast ja füsioloogiast tulenevalt mis toimus kehaga, arutatades keha ja aju vastatikuste seoste üle meie erinevatele mõtetele, tunnetele, füüsilistele aistingutele ning  mis peamine - õpetatakse  keha rohkem kuulama - tunnetama.

Kuna minu teadmised anatoomiast ja füsioloogiast on eelnevate õpingute käigus olemas, siis tundus mulle algul mõni info või mõte selles osas pisut kohmakas. Samas, mida nädal edasi, seda rohkem leidsin  mille üle mõtteid mõlgutada. Mõnel puhul võib tunduda, et põhimõtted on pisut teistsugused kui oleme nn Lääne meditsiinis tavapäraselt harjunud, kuid ükski öeldud-tehtud asjadest ei lähe vastuollu  tänaste teooriate ja praktikatega. Keha ja meele koostöö on väga võimas, iseenda mõistmine ja oma keha kuulamine aitavad keerulistest olukordadest läbi tulla. Kui kiirustavale inimesele võib tunduda, et kursus kulges liialt aeglaselt, siis umbes neljandal nädalal tundsin ise väga selgelt, et selline iseendale võetud aeg sunnib rahunema nii keha kui ka meele. Magasin iga nädala kolmapäeval peale kursus sügavamalt kui tavaliselt (mul ju Oura ring, mis und täpselt monitoorib).

Kursus ise andis  lisaks võimaluse infot vahetada erinevates maades siirdamise läbi teinud inimestega, kuna osalejaid oli nii Kanadast, Hispaaniast, Šveitsist, Hollandist, USAst ning enne ja pärast iganädalast kursuse osa toimus osalejate vaheline suhtlus ning oli võimalik rääkida-küsida-arutada erinevaid teemasid. Tegemist oli esimese sellise kursusega ning ilmselt lihvitakse seda edasi aga ...

Kellel vähegi on aega, tahtmist ja pisut ka inglise keele oskust, siis info kursuse sisu kohta on kättesaadav https://wtgf.org/refitforlife/embodying-your-transplant-live-class-series/ Sobivad siirdamise läbinutele, kellel on siirdamisest vähemalt 4 kuud möödas! 

Ise rakendan saadud teadmisi muidugi teiste aitamiseks, nii palju kui vähegi võimalik. Olge vaprad!

Eelmine
Emotsioonideta edasi (4/4)
Järgmine
Varsti olen ma kolme aastane

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 11

Hele Nurme Mulle väga meeödib see postitus. Tahaks väga loota, et seda loevad võimalikud paljud, kes elavad siiratud elundiga.
Teised blogipostitused on ka väga head. Juhtusin täna Su blogi lugema ja lugesin läbi nagu raamatu.

Aitäh
Ja ikka tervist ja jalsu. Mõistetud saamist ja mõistmist!
Nov 03, 2021
XykqhuViZg kHxThYyFaP Nov 13, 2021
DctUBXIdmLYKN wpuVtxlWyKzTXb Nov 13, 2021
zonbkLavVZEyF bMpOlsQyA Dec 08, 2021
fmKqkgNABovOEIP QIUWZkvLcmKf Dec 08, 2021
DXEhcFbOfJRsT pOAjCQVBL Dec 17, 2021
qGxTnaILd IXMZaHBRjADJ Dec 17, 2021
anjpLuEetBoUbq ZsznBPWovdyKiVA Dec 26, 2021
inaxvkgtS ZnzlecYKCw Dec 26, 2021
gNJlTvrxVb maGSplzQvtcJCP Jan 18, 2022
bgvzCxRNQSr rXnABpvWFuYS Jan 18, 2022