Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

"Aja loo" TAAK ja HEAD VABARIIGI AASTAPÄEVA

Olen kuulanud palju tarku inimesi sh presidendi, peaministri, professorite, lugupeetud kultuuritegelaste, valdkonna spetsialistide kõnesid, lugenud arvamuslugusid jne aga tegelikult ...
Nutt tuleb peale neid kuulates, sest elatakse eelmises või suisa üleelmises sajandis. Olen nõus majandustegelastega, kes püüavad leida ja kinnitada väiteid majanduse tsüklilisusest. Kuid isegi siis ei ole tsüklid identsed, vaid omavad teatud sarnaseid jooni. Kuid  ajaloo osas - olen suht veendunud, et väljend "ajalugu kordub" on LIHTSALT OMA AJA ÄRA ELANUD!

Keegi tähetark on kunagi öelnud a la: kui kogu aeg selja taha vaadata, siis sa ei näegi mis ootab ees. Selja taha vaadates on pealgi suur tõenäosus, et sa muudkui komistad. Väikesi takistusi millest mööduda polegi siis ju võimalik näha ja vältida. Kui inimene aga kogu aeg varba ära lööb, siis on see lõpuks nii kuratlikult valus, et järgmisena liigub pilk vaid oma nina ette ehk  haiget saanud varbale. Ja jälle pole see parim variant, vaid suisa halvem.

Vaadata tuleb edasi. Elada tuleb tänases.
Lõpetage see lõputu ajaloo heietamine, kirjeldatu taha pugemine ja õigustuste otsimine minevikust. Homne on juba täna meiega. Ärge tirige homsesse kaasa sajandite taaka.

Mäletagem, kuid ärge lõputult soiguge.
Mõelge millest õppida, kuid leiutage uusi teid.
Kõik uus ei pea tingimata olema unustatud vana, uus võib olla ka täiesti uus. Ilma et keegi seda uut oleks kunagi katsetanud või teaks kas see tuleb välja. Eksimine on inimlik ja vigu teha on normaalne.
Vigade järel põhjuste otsimine ajaloost on viga.

Elagem tänasele, vaadates tulevikku!
Eelmine
Sookvoodid
Järgmine
Julgus mõelda, julgus öelda, julgus teha!

Lisa kommentaar

Email again: