Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

25 korda 1. septembrit Tartus

Alustasin oma teed Tartu Meditsiinikoolis õpetajana 1.septembril 1991 aastal. Lõpetasin selle veerandsaja juubeliga 1.septembril 2016.aastal andes ametiraha üle uuele rektorile, Ulla Preedenile.
Eilne aktus oli tore. Kiita said kõik ning tehtud uued valikud soojendasid südant. Kohal oli palju tähtsaid tegelasi ning välja öeldud sai väga palju julgeid mõtteid. Imelised otsused ja imetlusväärsed tegevused, imeline inimene uueks rektoriks, julged unistused, suured mõtted, inimkesksus, rahvusvaheline magistriõppekava tulekul ning seda kõike südamega majas südamlike inimeste keskel ehk Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Tegime taas kord ajalugu. Esimese kõrgkoolina "pärandas" endine rektor kõrgkooli rektor ametiraha ehk andis ametiketi üle uuele rektorile. Näitasime eeskuju. Soovin siiralt, et ülesehitatud organisatsioonil läheks hästi või isegi veel paremini. Taandumistarkus toimib mitte sõnades, vaid tegudes.

Kahtlejaid on alati ja skeptikuid jätkub, seda teadsin varemgi, kuid siiski jõudsin kevade jooksul korduvalt imestada sõprade, tuttavate ja vahel ka kolleegide mõttelõngu. Ikka  arvati "seda ja toda võiks teha või otsustada uus rektor",  tihti sain soovituse "võta rahulikult" ning lisaks sain imestuse osaliseks "mis sa ometi tõmbled?"  Mina tegutsesin samas tempos ehk kiiresti, nagu alati. Loodan, et ka Ulla annab ükskord selle kõrgkooli üle veel paremas seisus ning ulatades toetuseks õla järgmisele rektorile.

Nüüd olen rahul,  lihtsalt vilistlane ja endine rektor. Vajadusel olen alati olemas. Ja aitan kui abi küsitakse ning aidata oskan,  sest selline ma just olen.

Imelist ja imetlusväärset septembrit kõigile!
Eelmine
Töötukassas
Järgmine
Töötu argipäev

Lisa kommentaar

Email again: