Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Tervis ja liikumine

Pärast siirdamist haiglas lebades sunnitakse patsient võimalikult kiiresti voodist välja. Miks ? Kindlasti tüsistuste vältimiseks aga ka muudel põhjustel. Teatavasti on inimesed loodud liikumiseks, mitte lamamiseks. Lihtne valem millele toetuda: üks päev lamamist = nädal liikudes taastumist.
Minu pani covid sel korral voodis patja kaisutama tervelt 6 päevaks, seega võib tegelikult öelda et ega enne 6 nädalat ma ka covidist päriselt ei taastu.  Sama seis ka mu abikaasal, sporti veel teha ei saa. Tegemist on perioodiga, kus tuleb olla ettevaatlik ja hoolikas oma tervise suhtes. Et ei tekiks tüsistusi, et ei korjaks üle uusi viiruseid või suisa baktereid jms.

Tegelikult kipub olema ikka nii, et inimene läheb peale palaviku kadumist kohe tööle või hakkab isegi peale haiglas olemist kiirelt tegutsema. Isegi kui ei naasta kohe tööle, siis kiputakse kiirelt kodus tegemata toimetusi ette võtma. Tegusatel inimestel on keeruline ametlikult logeleda. Aga peab. Tasa ja targu.

Sellist taastumise “valemit” on hea kasutada ka selleks, et planeerida peale haigestumisi uuesti trenni minekut ja teisi füüsilisi pingutusi. Tark ei torma on mulle väga paljud targad inimesed öelnud. Tuletan seda ikka endale meelde. Iga kord ei pea võtma 15 minutit kilomeetri läbimiseks, kevadel võib selle võtta ka näiteks 22 :) Katsetan täna kahe töise koosoleku vahepeal, kui aeglaselt saab kilomeetrit jalutada. 

Aga muidu - eks ma siis logelen rohkem kui tavaliselt, magan pikemalt kui normaalne ning ei tee veel paar nädalakest trenni. Pealgi tuleb ju ka kella keeramine üle elada. Aga töine olen küll. Lihtsalt õhtuti ei võta telefoni  :) ja jälgin rohkem oma töötundide arvu. Head asjad need ju niikuinii.
Eelmine
Mina ja ....
Järgmine
Kõrvaltoimed ja toimed

Lisa kommentaar

Email again: