Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Räägime naljakatest asjadest 6

Söömine, liikumine ja eritamine;) Kõlab meditsiiniliselt ? Võib ju kirjutada ka nii - kõik mida sisse sööd, peab olema sulle kasulik, liikumisega tasakaalus ning lõpuks ka su kehast “väljuma”. Peale (massiivseid) operatsioone tuleb eriti jälgida, et su neerud ja sooled töötavad.

Söögiga koos tuleb arvestada, et ravimid saaksid mõjuda õiges kohas, õigeaegselt ning võimalikult vähe kahjustaks muid organeid. Loomulikult tuleb sellega toimetulekuks hoida ka füüsiline aktiivsus selle kõigega tasakaalus.
Kui ravimeid tuleb võtta hulgi ning kogu ülejäänud elu, siis nõrgad kohad võivad olla neerud ja magu. Nende toetamiseks, ehk normaalseks funktsioneerimiseks, võib omakorda olla vajalik võtta ravimeid. Pisut selline nagu suletud ring?  Seega on hädavajalik enda keha omakorda aidata õige toiduvalikuga.

Liiga soolane paneb vee organismis seisma. Liiga happeline paneb mao kurku tõusma. Toidul peab olema piisavalt kiudaineid, muidu paneb näiteks puhas kaltsium, kõik sissesöödu sinu sees lihtsalt seisma.

Vesi peaks olema meie kõigi parim sõber. Tõsi, talvel ehk külmaga on vee joomine keerulisem kui muudel aastaaegadel. Igasugune taimetee aga näiteks mulle ei sobi, sest võib segada ravimite imendumist. Kohvi hulka peab piirama, et saaks magada, kuna ravimid häirivad niikuinii lisaks ka und. Mahl sobib vaid vähesel määral, kuna muidu tõuseb veresuhkur ja kehakaal. Gaasilised joogid ei sobi, kuna see ärritab magu,mis peab niigi taluma hulka ravimeid. 

Tundub keeruline ? Tegelikult mitte eriti. Inimene lihtsalt harjub nimelt kõigega. Ja natuke organiseerides saab nautida peaaegu kõike. Ainuke millest mina puudust tunnen (ja süüa ei tohi) on toores kala ja vedel muna ;)

Mina sätin oma toidukordi nii, et päevas oleks neid 3. Kui tahad süüa midagi teravat, siis järgmisel söögikorral peaks olema midagi kõhtu paitavat. Ühtlasi jälgi mida su keha päriselt ütleb ehk näiteks kui mul  ikka on kohutavalt jube juustu isu, siis söön juustu. Kui tunnen, et tahan kala või liha, siis nii oma menüüd paika panen. Meie keha on meist vahel lihtsalt targem. Näksida söögikordade vahel mul üldiselt ei õnnestu, sest kõht peab olema vahepeal kohe täitsa tühi, end mõnd ravimit võtta :) 

Üks äraproovitud soovitus veel, millele ma teaduslikku põhjendust ei oma, aga ... Kõik, kes peavad võtma pidevalt või pikalt -  kaltsiumi, valige  D -vitamiiniga versioonid. Mida rohkem d vitamiiini on kaltsiumis, seda parem. 
D vitamiini on meie põhjamaade kliimas niikuinii lisaks vaja aga see aitab vältida ka kõhukinnisuse teket, mida puhas kaltsium sageli võib põhjustada. Kui jalalihaste või teiste lihaste krambitamiseks käivad teie ravimite kõrvaltoimetega kaasas, siis kõige efektiivsem on magneesiumipulber, mitte tablett. Peavalu võib viidata nii vähesele vee joomisele kui ka mõnikord suhkru suurele kõikumisele sinu kehas, seega päevplaan söögi, joogi ja ravimite osas - aitab päriselt.  

Seega märka iseennast ja kuula, mida sinu keha Sulle teada annab. Tore

Eelmine
Räägime naljakatest asjadest 5
Järgmine
Räägime naljakatest asjadest 7

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 8

lkXRSirPLzByTAHj XWPNmJeVv Mar 10, 2022
jzSxsNbLOqkpUTfZ fdHzGpOJoQLN Mar 10, 2022
efUVYuKhl NGCmvhkwOM Mar 17, 2022
fTHVKwGI mblZsICpDnHrLe Mar 17, 2022
XVQYaocmIjdZC HswquIEGSOYgX Apr 05, 2022
DElgCWPzXJTGoHv PIDHLpKMmNjewk Apr 05, 2022
mGMdxAoupgleHL tsQYqCojaIr Apr 12, 2022
jgHrcAJikX qZcgadHLJOxiFB Apr 12, 2022