Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Mul on ükskõik kes on süüdi ...

Kõik, kellel on 2 kätt ja 2 jalga ja pole haiglas pikali, on võimalik ise midagi teha! Kodukontor ei ole kõige hullem asi, haiglas elu eest võitlemine on hullem. Tervishoiusüsteem upub päriselt. Ja sellest pole kasu, et ma tean et ma rääkisin sellest juba 100+aastat ja keegi ei otsustanud õigel ajal õigeid asju.

Kaks täiskasvanut kodukontori koos lasteaialaste ja koolilastega ei ole kõige hullem asi. Töötage kasvõi vahelduvalt ja tegelege lastega vahelduvalt. Kasvõi nii, et kell 6 - 14 üks lapsevanem tööl ja 14 - 22 teine lapsevanem tööl. Ja mõlemad saavad süüa teha, kui üks ei oska siis võtku kokaraamat ette. Uus olukord on võimalus omandada uusi oskusi. Ja tänane olukord nõuab meeleheitlikke uusi lahendusi. 

Üksikvanematel mitme lapsega on veel keerulisem aga ka siin on võimalik asju korraldada - võtke appi vanaema -vanaisa ehk elage see aeg koos üle. Kui kedagi pole, siis äkki on mõni üksikvanem teie ringkonnas, kellega tasuks koostööd teha? Äkki on mõni naabrilaps, kes oleks nõus ja suisa huvitatud samaealisest kaaslasest. Leidke turvaline, kasvõi üks uus kontakt, kes teid aitaks.

Tööandjad, ärge sundige inimesi kontorisse sh riigiasutused! Kodus on võimalik ka tööd teha, kuid arvestage et mitte alati kell 9-17ni. Paljud kasutavad iga minutit mida vähegi on võimalik kasutada nii öösel kui ka varahommikul (eriti need kellel on väikesed lapsed kodus), kehtestage kindlad ajad koosolekuteks ja kannatage kui saadate välja e-kirja. Vastus tuleb aga alati mitte sekundiga, kuna vb on väga väga vaja vahepeal lastega teha üks kelgutiir ja siis nad lõunaks magama panna, et rahulikult tööd teha.

Lõpuks kõigile:

1.     käige väljas, et uni oleks parem. Isegi siis kui teile tundub et olete selleks liiga väsinud.  

2.     tehke lihtsaid toite, et aega kuluks vähem. Kokake nädalavahetusel ühiselt järgmise nädala söögid valmis, et nädala sees oleks lihtsam kui peate kodukontoris ja kodukoolis kohapeal olemas.

3.     lapsevanemad - kui teie lapsed ei saa ise kodus õppimisega hakkama, siis helistage kooli ja mõelge koos õpetajatega välja kuidas saab paremini. Osa kool tegutseb väga efektiivselt ja lapsesõbralikult, osa mitte. Andke tagasisidet ja küsige abi, ainult siis on abile lootust

4.     ärge unustage, et puhkus ja tasakaal on tähtsad igale täiskasvanule samuti kui lastele. Hoolitsege ka iseenda eest. Võimalusel ärge tehke vähemalt ühel päeval nädalas üldse tööd, tegelege laste koolitööga või kodutöödega.  

Lihtsalt olge. Tehke midagigi mis teid rõõmsaks teeb. Kui te tõesti ei tea mis see on, siis katsetage. Lugege kasvõi vaid pool tundi, unistage, laulge täiest kõrist, tantsige, kuulake kõvasti muusikat, minge vanni, tehke totraid lõustu peegli ees. Ükskõik mida et rutiinist välja murda. Hingake, lubage endal olla niisama.

ps. pildimeenutus 10 aastat tagasi konverentsil
Eelmine
Kuidas ühel 2,5 aastasel päriselt läheb...
Järgmine
Analüüsi ja tegutse - isiklik kogemus ja soojad soovitused

Lisa kommentaar

Email again: