Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Mis on peale siirdamist keelatud ?

Olete kunagi mõelnud et kui inimesel on mask ees, siis ei pruugi tal miskit viga olla, vaid hoopis teie võite olla ohtlik sellele maskikandjale? Arvestades et  oma immunsüsteem surutakse ravimitega maha siis ... Sisuliselt algab ikka täiesti uus elu.
Mis ja miks  on ikkagi keelatud?
1. Spa, saunad ja avalikud basseinid ehk kõik kus võiks levida mingigi hallitus ja eosed. Avaveekogudes tohib ujuda kuid ilma pead vee alla pistmata.
2. Pastöriseerimata piimatooted ehk kõik öko polegi enam hea.
3. Esimesed kolm kuud kõik toored asjad mida ei saa korralikult pesta a la salat, toores kala - liha jms. Süüa valmistan ette kinnastega ja maskiga.  Tooreid marju, mida ei saa pesta, ei tohi samuti vähemalt esimesed kolm kuud süüa.
4. Greibimahl, mis ei sobi põhiravimitega kokku ja USA transplantatsiooni äppi soovitusel tasuks vältida ka  granaatõuna mahla.
5. Sorkimine mullas sh kodus mullaga taimed, et õhku ei paiskuks ja sisse ei hingaks erinevaid eoseid. Mullaseid köögivilju ei tohi ise pesta ja soovitavalt ka koorida.
6. Haigete inimestega kohtumine sh soovitav kanda maski külalistel kui on mingigi kahtlus viirustele (iga viirus, bakter või seen on oht siirikule!), ja loodetavasti on kõik gripi vastu vaktsineeritud.

Meie suguvõsa ja paljud tuttavad seda sel aastal tõesti ka on. Mõni suisa elus esimest korda, et minuga siiski kohtuda. Aitäh teile. Oleme koos gripivaktsineerimise tõusule päris kõvasti hoogu andnud.

7. Kallistamine asendada kätlemisega, sh kätle kinnastega. Üldse tasub enamuses kohtades väljaspool kodu käia gripihooajal kinnastega ja hästi palju käsi pesta. Muidugi lisaks desinfitseerida.
8. Avalikud, rahvarohked kohad gripihooajal, poed, peod, kino, teatrid esimesed kolm kuni kuus kuud. Sõltub hooajast ja kohast, aga ka edaspidi pigem gripihooajal mitte.
9. Esimene aasta lendamine, edasi mõningate mööndustega. Oma auto on parem valik kui ühistransport, kuna vähem nakkusohtu.
10. Soovitavalt mitte omada koduloomi, akvaariumit ja igasugust seisvat vett toanurgas sh ka lõikelilli või näiteks õhuniisutajaid.
11. Ravimite võtmata jätmine !!!!!!!!!!!! sh tuleb igasugustest kummalistest enesetunnetest arsti teavitatada - 1-3 kuud ägeda äratõuke reaktsiooni ja edaspidi kroonilise äratõuke reaktsiooni tõttu + kõikvõimalikud muud haigused, organismi seisundi muutused ja tüsistused, mis võiksid tekkida ...
12. Enda vigastamine sh ole ettevaatlik igasuguste terariistadega, kaasa arvatud maniküür-pediküür
13. Üle pingutamine füüsilises mõttes, kuigi füüsilise võimekuse taset peab mõõdukalt kogu aeg tõstma, sest keha vajab treeningut ja uued kopsud saavutavad oma maksimumi 3-6 kuu jooksul;) 

Haiglas kasutatakse kaitsvat isolatsiooni st et teised on patsiendile ohtlikud. Maskid, kindad, ühekordsed kitlid ja kraani otsas filter mis teeb vee steriilseks. Kodus tuleb lasta vett vähemalt 5 minutit enne joosta kui lähen pesema või soovin kraanivett juua. Ikka selleks, et kui torudes mingi koloonia peaks pesitsema, siis on see välja uhutud.

Esialgu on kodus ka nn kõrgendatud puhastusrežiim. Pindade desinfitseerimine, käte muidugi ka, inhalaatori otsikute keetmine, pudelivesi, voodipesu pesemine kaks korda nädalas, käterätikud üle päeva, inhalaatori ravimite lahustamine süsteveega, PEF meetri desinfitseermine, pindade niiske puhastus jne jne Esimesed kolm kuud on selline kõrgendatud valvsus. Haiglas uuringutel ja vereproove andmas käin ka maskiga sh panevad ka tervishoiutöötajad maski ette. On ju algamas viiruste hooaeg ning esimesed kolm kuud elan pigem nagu beebid ehk siis külalisi ei oota ja lähedasedki hoiavad kaugemale kui koolis või tööl on olnud köhijaid. Neilgi on kahtlastes kohtades ninal mask. Vot nii

Et siis kallistajast noogutajaks ;)  ja ärge siis kartke kui mõnd inimest edaspidi maskiga näete. Hoopiski teie võite olla temale ohtlik :) Või siis on lihtsalt Halloween
Eelmine
Lähedaste ettevalmistamine ja tugi
Järgmine
29!!!

Lisa kommentaar

Email again: