Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Mina juba 4!

Seekord juhtus küll nii, et olen  juba 4 aastat ja pisut veel peale ... Pidu ikka pidasin aga seekord pidi seda endale meelde tuletama ehk läkski vaid 4 aastat, et "unustada" kui keeruline see kõik päriselt oli....
Nüüd võib muidugi tunduda, et ilmselt siis kui ei mäleta, siis on kõik hästi. Päris 100% seda reaalselt siiski väita ei saa kuigi jah, ikka on positiivsetel inimestel kõik asjad elus hästi. Nii kiire oli ja on ka praegugi, et pean kirjutamist vahepeal pausil hoidma... Nüüd siis likvideerin võla "kuulajate" ees, kes pigem ootasid infot kuidas asjad minuga. 

4 aastaga võib juba mõndagi unustada. Näiteks, et pead ravimeid võtma ... Mina suudan 100% niimoodi tööle keskenduda, et võin ravimivõtmise meeldetuletuse telefonis lihtsalt kinni panna ja siis korraga ehmatada, et jätsin ju tableti võtmata. Õnneks on need unustamised siiani piirdunud vaid väiksema kui tunniajase nihkega. Millest siiski piisab et vahel õudusunenäost ärgata mõeldes "kas ma täna üldse mõnd ravimit võtsin ...?"

Niisamuti olen näiteks omandanud uue oskuse - ennustan ilma. Kui ikka öösel muudkui ühe külje pealt teise peale keerad, sest mõlemad õlad valutavad (väike lisatüsistus), siis tead kindlalt - ilm muutub. Ja vaatamata ortopeedi arvamusele a la võite ikka asju tõsta jne, siis ega ikka kõike teha ei saa küll või noh jah, neil on ju õigus :),  saab teha aga pärast on valuvaigisteid vaja.

Kas teadsite, et valuvaigistite mõjul tõuseb veresuhkru näit? Vähemalt minul. Kuna pean endiselt kontrollima veresuhkru taset kaks korda päevas ehk enne suuremaid toidukordasid, siis seosed valuvaigistite, stressi, vähese magamise ja veresuhkru näitajate vahel on väga selged. 

Minu toiduvalik muutub pidevalt, kuigi söögiajad püüan hoida võimalikult ühtlased, nagu ka ravimite võtmise kellaajad. Töökaaslased naeravad, et nad ei tea ühtki patsienti, kes nii täpselt ravimeid võtab. Lisaks on minu kindel lõunaaeg, aidanud ka teistel lõunat planeerida :) Söögi osas aga nii mõnigi asi menüüs on vahetunud või siis paigutunud teisele kellaajale. Kõik ikka selleks, et magu ravimikoormusele vastu peaks. Lisaks on mul uute kopsude saamisest peale olnud meeletult hea lõhna- ja  maitsetaju on samuti muutunud tundlikumaks, mis omakorda paneb toite valima. Mõnikord piisab "tilgast"  mõnd toiduainet üleliia tarbida ning iiveldustunne- maovalu või  kõhukolin on garanteeritud. Seega näiteks tomatid peavad olema mahedad ja õhtune söögikord varajane, hilistele toidukordadele peab järgnema jalutuskäik, toidud endiselt parem küpsetatult kui et toored.

Palju on küsitud ja seega kinnitan: endiselt on mul ravimite võtmise kellaajad 7.30, 8.30, 10.30, 11.30, 13.00, 17.00, 20.00 ja 22.00 + 2 korda päevas veresuhkru kontroll ning vajadusel kiire insuliini süstimine. Ja nii üldiselt jääbki ehk pigem tuleb mõni tablett juurde kui et väheneb ...

Tervisekontrollid on regulaarsed ja loomulikult on minu jaoks teised normid kui teiste normaalsete inimeste jaoks :) Nahaarsti juurde on endiselt keeruline saada, mingite kummaliste lisaprobleemide ilmnemisel on endiselt küsimärk kas pöörduda perearsti või eriala-arsti poole ja kui selgub et vajan veel kolmandat eriarsti, siis on endiselt keeruline sinna aega saada. Nii olen maha maganud ühe õlavigastuse ning loodan, et me siin tervishoius kõik ühiselt, ei maga maha minu südamega toimuvat ... Silmaarsti kontroll on sujunud siiani tõrgeteta, kuigi prillid saan endiselt prillipoe silmakontrollist. Erakliinikus on kiired kontrollid üldiselt kättesaadavad…

Pean pingsalt meelest pidama, et ma tegelikult ikka pole päris tavaline inimene ja minu ufo kehal on teistsugused nõudmised kui Maa-elanikul. Seega püüan endiselt magada rohkem kui keskmine eestlane ja logeleda regulaarselt. Raamatute lugemine kulgeb suurepäraselt, kõik seriaalid on kontrolli all (eriti need mis iganädalaselt ilmuvad), sugulastega suhtlemine regulaarne (vaimse tervise säilitamine) ja enamus rahvarohketesse kohtadesse julgen ikka ka juba maskis siseneda - 4 doosi covid vaktsiini ja iga aastane gripivaktsiin -muidugi toetavad.

Kõige muu osas - elu nagu ühe tavalise 50+ naisterahva oma ikka v.a ehk see, kohe-kohe täitub 33 aastat ühe mehega läbi elu kulgemist 🤔🫣

ps pilt Arno Mikkor


Eelmine
Tulud ja kulud
Järgmine
Haigekassa eelarve pole kummist…või 

Lisa kommentaar

Email again: