Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kodu, armas kodu

Kui võrrelda autot ja kodu, siis kodus veedame ikka oluliselt rohkem aega. Seega oli minu jaoks otsus lihtne, et kodu tuleb kõigepealt korda teha. Lihtne valik.
Lubasin kirjutada lampidest. Kõigepealt pean täpsustama, et mu abikaasa armastab kohutavalt valgus ja mina armastan hämarust  ehk nagu Koit ja Hämarik. Kompromiss on seega timmerdatavad* lambipirnid! Kuna LED on pirnide uus päev, siis muidugi LEDid, mille timmerdamiseks on vajalik paigaldada pisut teistsugused lülitid. Saime targemaks nii meie kui ka elektrik.

Elutoas on mul nö üldvalguse tagamiseks kaks ühesugust seinalmpi ja ükslaelamp. Seinalambid said soetatud Bauhofist, valged ja lihtsad. Laelambi valimine oli äärmiselt keeruline. Saime näiteks teada, et poes on müügil lampe ka tõelistesse häärberitesse, mille hinnavahemik jääb 3000 - 7000 kanti. Märkasime, et nii mõnedki 20 aastat moes olnud lambid on siiani müügis. Ja sujuvalt lambipoodides käies, kilomeetrite kaupa netipoode surfates, katalooge sirvides ja tuttavatega rääkides jõudsime järeldusele, et meile sobib kõige paremini - ilus, lihtne ja odav :) Geniaalne, eks?

Laelampi võiks nüüd kirjeldada nii - puittala, millest ripub välja 6  mustade juhtmetega pirni. Pirnide kõrgusi saab ülilihtsalt timmida - keerates juhtmeid lihtsalt üle tala. Hind jääb lambil 100 - 200 vahele + pirnid, millega on muidugi keerulisem. Lõpuks tuli timmerdatavad LED lambid, mis näeksid pisut edevamad välja, tellida hoopiski välismaalt. Need peaks jõudma minu sünnipäevaks. Siiski on juba praegu kohalikes poodides valgusallikate, nagu pirnimüüjad neid nimetavad, valik äärmisel kirju. Koos köögiga on muidugi ka kappide - riiulite alused lambid, seega võib elutoas valguse osas balli korraldada (kui kõik korraga põlevad) ja valikud erinevateks meeleoludeks on kindlasti ohtralt.

Ühtlasi saime uue lambi koridori, tõstsime magamistoa lambi teise koridori ja ostsime uue lambi magamistuppa. Mina nimetan seda "käpa lambiks", sellel on 5 haara, mille saab sättida erinevale kõrgusele ning ühtlasi on nende otstes suht suured kuplid, mida omakorda saab suunata päris suures raadiuses. Sobib ideaalselt mulle näitama valgust nii kappi kui üldiselt tuppa kui toanurgas olevalt riiulile. Ja muidugi on see timmeriga.

Positiivne üllatus meie jaoks oli Moodne Valgustus ja sealne EGLO sari. Magamistoa lamp sai Hector Lightist ning seda on võimalik 5 käpa asemel ja 3 käpaga tellida, mingi värvivalik oli ka erinev. Igal juhul on mul nüüd kodus  5 lampi.

Oliivirohelised seinad - mis ehk tundusid külmatoonilised esialgu tühjas toas, on super koos tumedamat sorti põranda ning soojades toonides asjadega. Diivani osas olen endiselt seda meelt, et peaks lõpliku otsuse tegema kui köök on kohal. Hetkel tundub, et kardinatega pole üldse kiire :) Lihtsalt ilus on olla. Ja kuigi tolmu korjan ma kokku ilmselt veel kuu aega, siis kõik kapid saavad ringi peale ning suurkoristuse. Kõik, mis mulle enam rõõmu ei paku läheb taaskasutusse või prügimäele.

ps. järgmine nädal veel päriselt puhata ei saa, sest SM teeb koosoleku. Naljaga pooleks vist seetõttu, et kirjutasin Maalehes "kaks kuud juba möödas ja miskit pole veel tehtud ..."
* t(d)immerdatavad lambid pole päris korrektne, eesti keeles peaks kasutama valguse helendamist ja vähendamist ;) oluline, et saate aru millest kirjutan
Eelmine
Remont...
Järgmine
Proovisõidud uute autodega

Lisa kommentaar

Email again: