Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kiire reportaaž Tartu Linnavolikogust

Taas ringiga "kodus" ehk uuesti Tartu linnavolikogus. Esimesel istungil Raekojas. Ilm on ilus, seega kõik aknad pärani lahti, et jätkuks õhku. Ikka on üks ja seesama istungi juhataja, kes riigikogust Tartu volikogu tööd juhatama on jooksnud ... Tundub, et mitte midagi pole kümnendi jooksul muutunud. 
Volikogu liikmed sumisevad, lobisevad, esitavad küsimusi mida võiks küsida lihtsalt komisjonides  ning esimees ei püüagi tegelikult seda suminat ohjata.  Tund ja 45 minutit on möödunud. Selliselt, et kõik need materjalid oleks võinud kodus ID kaardiga ära hääletada.

Vaheaeg 15 minutit, selleks et salajane hääletamine läbi viia. Isikuvalimised, revisjonikomisjon. MInu kandidatuur, seega mul vaba 15 minutit. Kirjutan blogi. Pool päevakavas olevast on läbi käidud, pool veel ees, seega ilmselt lõpp kõige varem 18.30. Kindlasti on ka paremaid viise oma aega mööda saata aga mulle päriselt meeldib linna asjadega paremini kursis olla, mõnd asja ise mõjutada ning opositsioonis olles küsimusi esitada.

Kui oled volikogu materjalid eelnevalt kodus üle vaadanud, siis üldiselt on volikogus igav. Varasemast kogemusest lähtuvalt  plaanisin mehaanilised tegevused, mis vajalik samuti tööl ära teha, kõik volikogu aega. Need nüüd juba tehtud.  Hetkel tunne selline, et järgmine poolteist tundi saab olema eriti igav aga eks näis, vähemalt mõnede küsijate mõned küsimused iseenesest on huvitavad.

Nalja saab nagu ka 10 aastat tagasi. Kui näiteks parkimistasude tõstmise küsimust arutati, siis kommentaar "x linnas viis parkimistasude tõstmine linnavalitsuse ametist", tekitas tõelist elevust. See versioon sobiks ju meile ka :) aga ilmselt see nii lihtne reaalsuses ei ole... Linnapea on omandanud sarnase manitseva retoorika nagu omal ajal linnapea, kes tänaseks Euroopasse suundunud. Nii mõnigi kord manitsetakse küsijat, et peaks kodutööd paremini tegema.

Tartus on tõesti erinevaid arutelusid palju. Ainuke viga on selle, et volikogu liikmed, kes käivad täiskohaga töö ei jaksagi kõigi dokumentide ja teemadega kursis olla ning igal arutelul osaleda.  Ehk linna-ametnike ülesanne on siiski linnavolikogu liikmete küsimustele vastata. Isegi siis kui need tunduvad ebakohased või sellised "mida justkui peaks teadma". Otse öeldes ega riigikogus need küsimused-vastused praegusel hetkel kuidagi paremad ole.

Volikogu alguses oli meid 38, siis suht ruttu 42. Kell 17.23 ja inimesed järjest lahkuvad saalis, no kaua sa ikka jaksad :) Saalis 36 inimest. Päevakorrapunkte kokku 21, hetkel oleme 14 punkti juures. Seega ootan põnevusega kaua tegelikult siin täna aega veedame. Küsimusi on jätkunud siiani peaaegu iga päevakorrapunkti juures. Paistab välja kes esitab enda küsimusi, kellel on teinud nõunik või keegi erakonnast põhjalikku eeltööd ning küsimusedki kaasa andnud.

Kell 17.34 - kohal 32 inimest, küsimusi pole juba kaks päevakorrapunkti olnud. Komisjonide liikmete väljavahetamise päevakorrapunktid. Volikogu lõppes siiski kell 17.42 ehk viimased päevakorrapunktid olid taas sellised, kus oleks saanud kodus hääletada.

ps. valitud üksmeelselt ehk 41 häälega revisjonikomisjoni liikmeks
pps. lisaks kiita saanud, et mul tark tütar kes noortevolikogus silma paistab, oskab hästi rääkida ning selgelt küsida
Eelmine
Ravimid käruga kaasas?
Järgmine
Lisavidinad, mis siiriku elu lihtsamaks teevad...

Lisa kommentaar

Email again: