Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Gurmee-puhkus Eestis

Üks sünna  veebruaris, teine juulis ja pulma-aastapäev novembris, sügisesel gripihooajal ei pruugi olla parim aeg ringi rallimiseks ning välismaale esimesel siirdamisjärgsel aastal ei minda, seega oli õige aeg tähistamiseks keset suve. Panime väikese plaani paika külastada Saaremaad ning veeta aega suvepealinnas. Otsustasime gurmeetada igal võimalikul viisil.
Saaremaa grumee
- suht kohustuslikult oleme alati külastanud restorani La Perla. Avamisaastatel saime sealt alati, sageli koos omanikuga, super (toidu)elamuse. Kahjuks on tänaseks kvaliteedis oluliselt järele antud,  saia kõrvale pakuti plastikvõid ning toitudes kasutatav tomatikaste oli  hapukas blöga. Võite jätta rahumeeles külastamata
- GoSpa hotelli resto on endiselt hea teeninduse ja toiduga. Lobby baari teenindus, alkoholivaba kokteil super. Toad on küll veidi väsinud ja hotelli teenindus samuti ehk vajaks restarti. Varem oli GoSpa hommikusöögi puder vaieldamatult Eesti parim hotellipuder üldse, siis nüüdseks oli see "otsad andnud" ehk oli  pisut keskmisest parem kuid mitte enam parim.
- suvaline suvekohvik pangapealsel ehk Ohessaarel oli tore. Värske suitsulest ning kohalik püreesupp andsid päevale õige meki.
 - hea kohvi defitsiit on Saaremaal endiselt. Ainuke nö õige kohvikohvik Kuressaares on nii tilluke, et sinna nautlema  lihtsalt ei mahu.
- tõsiseks tähistamiseks valisime lõuna Pädaste Jahtklubis. Tõsi, toidud olid keskmisest paremini valmistatud, maitsed puhtad,  teenindus aga pigem keskpärane. Tundus, et tipp-taset püüdlev koht peab madalaks pakkuda jäätisekokteili :), kuid kas seda pole siis võimalik tipp-tasemel teha-serveerida? Sellise koha teenindajatelt ootaks ka 100% teadmist, mida toidud sisaldavad. Tunne jäi, et hinna ja kvaliteedi suhe oli pigem üle hinnatud:) - nagu ka Jahtklubi nimi.

Pärnu gurmee
- me ei saa kuidagi tähistada ilma Ammende Villata.  Oleme seal olnud mitmetel enda jaoks olulistel sündmustel. Õhtusöök oli hea,  ideaalsest jäi pisut puudu. Teeninduse taset sellises kohas peaks hoidma stabiilselt kõrgena, ka siis kui teenindajad on alles 4ndat päeva tööl ... aga positiivse suhtumise ja aususe eest lisapunktid.
- erilist "äramärkimist" väärib küll hommikusöök, kus nii teenindus kui toidu kvaliteet olid alla kriitilise piiri - toored ja maitsetud pannkoogid... Jääme ootama olukorra olulist paranemist.
- Pärnus ilma Supelsaksteta ei saa. Pole midagi öelda, söögi ja teeninduse kvaliteet saab siinkohal reisi parimad punktid endale. Ainuke mis selles kohas ENDISELT kriitikat ei kannata on WC. Nii palju kui me seal käinud oleme, on see alati väga koledas seisus. Ehk annab miskit päästa? ps külastage lähedal asuva muuseumi näituseid ja saate ka normaalses WCs käia.
- Supelsakste vastas on üks kohvik, mille nime ei suuda meenutada - söögikaart väga põnev, söögi maitsestamine kohati kesine aga teenindus super. 
- ka Pärnus tundsime tõsiselt heast kohvivalikust puudust, parima kohvi lubasime endale nostalgitsedes Söörikukohvikus kaaluga söörikuid ostes ning koorekohvi juues. ps. Mis värk selle gurmeekohviga üldse on? Kas Saare-Pärnumaal piisab vaid meretuulest?

Tartlastele lohutuseks-kui tunnete et Tartus on rattaliiklust ja inimesi korraga liiga palju, siis minge päevaks Pärnusse rallima. Arvestades inimeste ja liiklusvahendite hulka, siis on tõesti ime et seal õnnetusi nii vähe. Proovisime ka ise Bolti tõuksid ära - on äge ja loomulikult veetsime kilomeetreid rannavees jalutades. Lõpuks Pärnamäe sooja leiba lihtsalt peab koju kaasa ostma. Pea nädalane tiir möödus kiirelt.
Ps. Koduvoodi on muidugi parim.
Eelmine
50
Järgmine
Päevade hämarast poolest ...

Lisa kommentaar

Email again: